אודות אתר מכתב התראה

מאחורי הקלעים של הכל

מי אנחנו

בישראל נשלחים מדי יום עשרות מכתבי התראה בעקבות הפרות ו\או מחדלים שונים שצדדים להתקשרות חוזית \ הסכמית ואפילו חברית. 

אדם הנאלץ לפעול לשליחת מכתב התראה לפני תביעה בדרך כלל עושה זאת לאחר שניסה את כל האפשרויות לבוא בדברים עם הצד השני ולהביא להפסקת ההפרה, הנזק הכספי או המחדל.

החלטנו להקים אתר, שבמספר לחיצות עכבר, כל אדם יוכל להזמין מכתב התראה שיסייע לו להשיג את מה שמגיע לו.

מה אנחנו מציעים

חשוב לציין שמכתב התראה מעורך דין מהווה את הצעד האחרון לפני תביעה משפטית ובעצם סותם את הגולל להידברות "חברית" בין הצדדים.

מהרגע שעורך הדין נכנס לתמונה, העניין הופך למשפטי ומקבל תפנית שונה ומורכבת יותר. בעקבות ייצוג עורך הדין ושליחת מכתב ההתראה, יקרו אחד משני דברים.

הצד השני יתקפל ויפעל להשלמת התחייבויותיו (מה שקורה ברוב הפעמים). או לחילופין, יתחמש גם הוא ויפעל להגשת תגובה למכתב.

חוסך זמן וכסף

המכתב חוסך למעשה תביעה משפטית המלווה בדרך כלל בהוצאות רבות ואיבוד זמן יקר. בנוסף, גם אם בכל זאת תגיעו לביהמ"ש, שליחת המכתב עשויה לזרז ולפשט את ההליך.

השגת המטרות

מכתב ההתראה אמור בראש ובראשונה לגרום לצד השני לספק לשולח את דרישותיו. הצד השני מבין שאתם רציניים ולא תהססו לפנות גם לבית המשפט, מה שיכול לעלות לו ביוקר.

איסוף מודיעין

לעיתים כאשר הצד השני מגיב למכתב התראה, הוא חושף מידע ופרטים חדשים שיכולים לסייע לכם בתביעה. כמו כן, ניתן להשתמש במכתב לאחר מכן אם העניין יגיע לפתחו של ביהמ"ש.

הצגת תום לב

מכתב ההתראה מעיד שניסיתם להימנע מהליך משפטי וביקשתם מהצד השני את מה מה שמגיע לכם. במידה והדבר יגיע לבית המשפט, תוכלו להוכיח תום לב ורצון טוב להביא לסיום הסכסוך מבלי להגיע לביהמ"ש.

משפט. אדם. חברה. מדינה.

למכתב התראה יש מס' יתרונות ברורים

מכתב התראה הוא הליך נפוץ במיוחד בו צד אחד מבקש מחברו לפעול לקיום התחייבות או הפסקת ביצוע פעולה מסוימת הגורמת נזק.

תשומת הלב

אתר מכתב התראה אינו מהווה תחליף לחוות דעת משפטית ו\או ייעוץ עם עורך דין. כל אדם המסמך על המידע והתכנים באתר עושה זאת על דעת עצמו. צוות האתר ו\או מי מטעמיו לא יישאו באחריות על נזק שייגרם כתוצאה מכך. המידע מוגש כשירות לציבור.

אודות מכתב התראה